Konferencje i szkolenia

Konferencje EDUinspiracje

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają do udziału w konferencji EDUinspiracje, która odbędzie się 21 grudnia 2016 roku w Oświęcimiu.

EDUinspiracje to cykl konferencji regionalnych, których celem jest pokazanie, w jaki sposób skutecznie i efektywnie można wykorzystać fundusze europejskie na realizację zadań oświatowych w odwołaniu do priorytetów realizowanej reformy oświaty.

Do udziału zapraszamy: przedstawicieli instytucji oświatowych, nauczycieli, dyrektorów szkół, kadrę zarządzającą placówkami edukacyjnymi, przedstawicieli organów prowadzących.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane najważniejsze programowe obszary zmian proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przedstawimy narzędzia pomocne w realizacji celów wynikających z założeń reformy systemu oświaty w Polsce. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Szczegóły na: http://eduinspiracje.org.pl/konferencje/oswiecim/

************************************************************

Konferencja naukowo-badawcza FRSE

Archiwum danych, m.in. z programu Erasmus+, dotyczących współpracy międzynarodowej udostępniła badaczom Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. O potrzebach dzielenia się badaniami i prowadzenia analiz nad działaniami edukacyjnymi finansowanymi m.in. ze środków programu Erasmus+ mówiono na konferencji w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. „Mamy całą masę informacji o tym, co się dzieje we współpracy naukowej. Warto to zbadać i wyciągnąć wnioski” – skomentował podczas konferencji dyrektor generalny FRSE dr Paweł Poszytek.

Wiemy, że dobrze wykorzystane umiędzynarodowienie kształcenia przekłada się na jego jakość. Wiemy, że kształcenie musi zaspokajać potrzeby społeczne i gospodarcze. Czy polskie uczelnie, szkoły i inne placówki edukacyjne są umiędzynarodowione oraz jak współpracują z zewnętrznymi interesariuszami? Gdzie szukać danych, które można byłoby wykorzystać do pomiaru umiędzynarodowienia i współpracy z otoczeniem zewnętrznym?

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) od ponad 20 lat wspiera rozwój polskiej edukacji i jest instytucją zarządzającą wieloma europejskimi programami edukacyjnymi, w tym aktualnie najbardziej kompleksowym, obejmującym wszystkie poziomy i formy kształcenia, programem Erasmus+. FRSE, wykonując zadania statutowe, zgromadziła zbiory danych, które można wykorzystać do badania stanu umiędzynarodowienia polskiej edukacji.

FRSE jest gotowa udostępnić posiadane zasoby osobom i instytucjom, których zainteresowania badawcze obejmują umiędzynarodowienie oraz związki uczelni z otoczeniem zewnętrznym. Zainteresowanym instytucjom FRSE udostępni nie tylko publikacje własne. Zaprasza również do korzystania z innych danych (zanonimizowanych), np. z wniosków beneficjentów i ich ocen, z umów z beneficjentami, a także z raportów instytucji uczestniczących w programie i osób korzystających z wyjazdów. „Dokumentów jest bardzo dużo. To kilkadziesiąt lat współpracy międzynarodowej polskich instytucji i indywidualnych osób” – zapewnił dyrektor FRSE.

Przypomniał, że resort nauki pracuje nad powołaniem Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej. Nowa instytucja będzie odpowiadać m.in. za stworzenie nowego systemu stypendialnego, a także – za zachęcanie wybitnych naukowców i studentów cudzoziemców do podjęcia studiów lub badań w Polsce. Zdaniem Bobki NAWA „skomasuje zaangażowanie państwa” w umiędzynarodowienie polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Szczegóły na: http://www.frse.org.pl/konferencja-naukowo-badawcza-frse/

 

************************************************************

Webinaria o Europass-Mobilność

FRSE rusza z projektem webinariów skierowanym do wszystkich zainteresowanych wypełnianiem i posiadaniem dokumentów Europass-Mobilność. Uczestnicząc w webinarium dowiecie się m. in.  kto może otrzymać dokument, jakie są warunki jego otrzymania, jakie są korzyści jego posiadania oraz jak prawidłowo go przygotować.

Szczegóły na: http://europass.org.pl/webinaria-em/

************************************************************

Strona główna                                Strona Komisji Europejskiej

Zapraszamy do odwiedzenia AKTUALNOŚCI PROGRAMOWYCH FUNDACJI ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI.

************************************************************

Konferencja „Ocenianie w edukacji językowej”

23-24.09 2015 gmach Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego

Tegoroczna konferencja organizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w ramach Europejskiego Dnia Języków będzie odbywać się w gmachu Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 55 http://www.irom.uw.edu.pl/ ) w dniach 23-24.09 pod hasłem „Ocenianie w edukacji językowej”. Pierwszego dnia (23.09) będą miały miejsce wystąpienia w sesji plenarnej oraz debata z udziałem gości zaproszonych przez kwartalnik „Języki Obce w Szkole”. Drugiego dnia (24.09) zaplanowaliśmy wykład plenarny poświęcony psychologicznym aspektom oceniania, który poprzedzi wystąpienia w panelach tematycznych odbywających się w kilku równoległych sekcjach w sesji porannej i popołudniowej.

Konferencja adresowana jest do pracowników naukowych zajmujących się zagadnieniami glottodydaktycznymi, nauczycieli języków obcych, krajowych i zagranicznych ekspertów odpowiedzialnych za kształtowanie zasad oceniania językowego, psychologów, przedstawicieli placówek edukacyjnych, a także doktorantów i studentów.

************************************************************

Konferencja „Kompetencje interkulturowe w edukacji językowej”

23 września 2014 roku w Warszawie

Organizatorzy piszą „Rozwój kompetencji interkulturowych nie odbywa się samoczynnie w trakcie poznawania języka obcego. Na nauczycielu spoczywa odpowiedzialność wprowadzania ucznia w skomplikowane zagadnienia interkulturowe, które obejmują ciągłą konieczność wychodzenia poza rodzimą perspektywę kulturową, poznawania tej „innej” i ponownego powracania do własnej, ale z szerszą świadomością i bogatszą wrażliwością.”

Jeśli nie udało Ci się zapisać na konferencję, bo rejestracja jest zamknięta proszę śledzić stronę konferencji FRSE . Po konferencji znajdą się na niej materiały, a w przyszłym roku zaglądać na stronę na początku września – będzie nowa konferencja!

************************************************************

Warsztaty dla nauczycieli języków

24 września 2014 roku Instytut Romanistyki UW zaprasza  nauczycieli języków obcych na warsztaty.

Czego będą dotyczyły?  Przede wszystkim prezentacji Europass. Eksperci  pokażą jak z niego korzystać i dlaczego warto z niego korzystać.

„Pragniemy zainteresować tematyką Europass i wskazać możliwości wykorzystania dokumentów Europass na lekcjach i zajęciach z języka obcego. W tegorocznym programie uwzględniono następujące języki: hiszpański, niemiecki, angielski, francuski.”

Uniwersytet Warszawski (Instytut Romanistyki UW),

ul. Dobra 55,

00-312 Warszawa

Więcej informacji na stronie Europejskiego Dnia Języków

*****************************************************

Europejskie Portfolio Językowe – od autonomicznego nauczyciela do autonomicznego ucznia

Data: 10 – 11 marca 2013, Sulejówek

Organizator: Wydział Edukacji Językowej ORE, Justyna Maziarska-Lesisz, e-mail: justyna.lesisz@ore.edu.pl

**********************************************

Szkolenie: „Europejskie Portfolio Językowe w mojej klasie

Data: 17-18 listopada 2012

Organizator: Wydział Edukacji Językowej ORE

Wydział Edukacji Językowej Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie serdecznie zaprasza na szkolenie pt.: Europejskie Portfolio Językowe (EPJ) w mojej klasie”.
Do udziału w warsztatach zapraszamy nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych, nauczycieli języków obcych biorących udział w projekcie upowszechniania EPJ oraz inne osoby pracujące lub planujące pracę z Europejskim Portfolio Językowym w placówkach oświatowych.
Celem warsztatów jest zapoznanie nauczycieli z wynikami projektu upowszechniania EPJ oraz praktycznymi sposobami wykorzystania portfolio na lekcjach języka obcego. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli okazje zapoznać się z przykładami dobrych praktyk oraz wypracować wspólnie materiały do wykorzystania na lekcjach języka obcego.
Szkolenie odbędzie się w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku, ul. Paderewskiego 77 w dniach 17 listopada ( od godz. 11:30) – 18 listopada ( do godz.13:00).
W ramach szkolenia zapewniamy nieodpłatnie dydaktykę, noclegi i wyżywienie.
Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać elektronicznie do dnia 2 listopada 2012 do godz. 12.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Informacja o zakwalifikowaniu na szkolenie zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej do dnia 8 listopada 2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ostateczne potwierdzenie woli uczestniczenia w szkoleniu przesłane na adres organizatora do dnia 12 listopada do godz. 12.00.
Zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia uzyskają osoby, które aktywnie uczestniczyły w 100 % programu szkolenia. Prosimy o dostosowanie godziny przyjazdu i wyjazdu ze szkolenia do programu.
Dodatkowe pytania proszę kierować do:
Justyna Maziarska-Lesisz
Ośrodek Rozwoju Edukacji, e-mail: justyna.lesisz@ore.edu.pl

One response to “Konferencje i szkolenia

  1. Emilia Trzmielewska

    Szkolenie bardzo udane. Dowiedziałam się jak prowadzić EPJ, szczególne cenne było wysłuchanie prezentacji laureatek konkursu na pracę z EPJ. Dużo cennych informacji, inspirujące spotkanie:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s