Europass na Europejskim Dniu Języków

Czym jest Europass? Dlaczego warto z niego korzystać? Jak wykorzystać Europass do prezentacji znajomości języków obcych? Tego wszystkiego będziecie się Państwo mogli dowiedzieć podczas konferencji organizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w ramach Europejskiego Dnia Języków. Konferencja odbędzie się pod hasłem „Języki do zadań specjalnych”.

Konferencja będzie miała miejsce w gmachu dawnej biblioteki uniwersyteckiej na kampusie centralnym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) w dniu 20 września.

Tegorocznym tematem spotkania będzie szeroko pojęta problematyka nauczania języków obcych do celów akademickich, zawodowych oraz specjalistycznych i tych związanych z indywidualnymi potrzebami osób uczących się.

Zaprezentowane zostaną osiągnięcia i materiały wypracowane na uczelniach wyższych, w instytucjach kształcenia zawodowego, jak również w organizacjach pozarządowych zajmujących się np. kształceniem dzieci imigrantów oraz osób powracających z zagranicy.

Problematyka poruszana w czasie konferencji będzie ukazana również z perspektywy projektów programu Erasmus+. Nauczanie i uczenie się języków obcych do celów akademickich i zawodowych jest zarówno warunkiem uczestnictwa w każdej mobilności zagranicznej, ale też jej immanentnym elementem.

Wszsytkich zainteresowanych zapraszamy także na stoisko Europass, gdzie będziemy udzialać szczegółowych informacji o programie i portfolio dokumentów. Dowiecie się Państwo jak lepiej zaprezentować swoje kwalifikiacje i umiejętności na rynku pracy i edukacji.  Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wydarzenie oraz zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji na stronie internetowej.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s