Papiery do Kariery…

W ramach projektu „Papiery do kariery” konsultanci sieci Eurodesk Polska przeprowadzą warsztaty o dokumentach Europass. Warsztaty uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, pomagają poznać swoje słabe i mocne strony, pokazują, w jaki sposób skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. 

Projekt realizowany będzie od marca do października 2016 r. przez Krajowe Centrum Europass, we współpracy z Krajowym Biurem Eurodesk Polska, także działającym w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Celem projektu jest dotarcie z bezpośrednią informacją o dokumentach Europass do jak największej liczby młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. Warsztaty mają za zadanie w ciekawy, interaktywny sposób umożliwić młodzieży nie tylko zapoznanie się z ideą Europass czy znaczeniem przejrzystości dokumentów aplikacyjnych, ale również uświadomić, jak ważna jest umiejętność oceny własnych kompetencji i ich prezentacji przed potencjalnym pracodawcą.

Scenariusz zajęć, opracowany przez trenerkę z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla młodzieży, został pozytywnie zaopiniowany przez doradcę metodycznego w zakresie doradztwa zawodowego z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Zadania i treści ujęte w scenariuszach warsztatów są atrakcyjne, a osiągnięcie założonych celów jest możliwe dzięki zastosowaniu aktywizujących, interaktywnych metod pracy: dyskusja, burza mózgów, praca z Internetem oraz ciekawych pomocy dydaktycznych. Metody te integrują uczestników zajęć i rozwijają aktywne myślenie. Pod względem merytorycznym i edukacyjnym scenariusze w pełni realizują też zalecane treści programowe zawarte w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla IV poziomu edukacyjnego (przedmiot podstawy przedsiębiorczości). Zajęcia mają dwie wersje: lekcyjną – 45-minutową, i warsztatową – 90-minutową.

Warsztaty prowadzą przeszkoleni konsultanci – mający doświadczenie w realizowaniu podobnych projektów z młodzieżą – z następujących miast: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Olsztyn, Szczecin, Katowice, Kielce, Łódź, Zgierz, Leszno, Bielsko-Biała, Zielona Góra i Siemianowice Śląskie. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, przede wszystkim w szkołach ponadgimnazjalnych każdego typu. Placówki zainteresowane poprowadzeniem lekcji lub warsztatu powinny skontaktować się z najbliższym konsultantem uczestniczącym w projekcie. Dane kontaktowe konsultantów Eurodesk Polska realizujących projekt znajdują się poniżej.

Europass_papiery_do_karieryWEB

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s