Europejskie Portfolio Językowe w mojej klasie

Szkolenie: „Europejskie Portfolio Językowe w mojej klasie”

Data: 17-18 listopada 2012

Organizator: Wydział Edukacji Językowej ORE

Wydział Edukacji Językowej Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie serdecznie zaprasza na szkolenie. Do udziału w warsztatach zapraszamy nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych, nauczycieli języków obcych biorących udział w projekcie upowszechniania EPJ oraz inne osoby pracujące lub planujące pracę z Europejskim Portfolio Językowym w placówkach oświatowych.
Celem warsztatów jest zapoznanie nauczycieli z wynikami projektu upowszechniania EPJ oraz praktycznymi sposobami wykorzystania portfolio na lekcjach języka obcego. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli okazje zapoznać się z przykładami dobrych praktyk oraz wypracować wspólnie materiały do wykorzystania na lekcjach języka obcego.
Szkolenie odbędzie się w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku, ul. Paderewskiego 77 w dniach 17 listopada ( od godz. 11:30) – 18 listopada ( do godz.13:00).
W ramach szkolenia zapewniamy nieodpłatnie dydaktykę, noclegi i wyżywienie.
Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać elektronicznie do dnia 2 listopada 2012 do godz. 12.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. Informacja o zakwalifikowaniu na szkolenie zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej do dnia 8 listopada 2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ostateczne potwierdzenie woli uczestniczenia w szkoleniu przesłane na adres organizatora do dnia 12 listopada do godz. 12.00.
Zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia uzyskają osoby, które aktywnie uczestniczyły w 100 % programu szkolenia. Prosimy o dostosowanie godziny przyjazdu i wyjazdu ze szkolenia do programu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj
Dodatkowe pytania proszę kierować do:
Justyna Maziarska-Lesisz
Ośrodek Rozwoju Edukacji, e-mail: justyna.lesisz@ore.edu.pl

Reklamy

1 komentarz

Filed under Konferencje i szkolenia

One response to “Europejskie Portfolio Językowe w mojej klasie

  1. Pomimo wielu wątpliwości zastosowania EPJ w szkole ponadgimnazjalnej, znaleźliśmy sens wykorzystania tego narzędzia.
    Jest to doskonały pomysł na gromadzenie prac uczniów ( pisemnych, testów sprawdzających rozumienie tekstu czytanego i słuchanego) i pokazania im ich postępów w nauce- „to już potrafisz robić”
    Dla nauczyciela EPJ stanowi doskonałe narzędzie poglądowe na te postępy. Dodatkowo nagradzanie uczniów ocenami zmotywuje ich do pracy dodatkowej- rozwijanie i doskonalenie poszczególnych umiejętności językowe. Sam obraz ich postępów w nauce języków obcych będzie ogniwem angażującym uczniów do autonomicznego uczenia się. Ponadto ocena ich umiejętności językowych
    w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego pozwoli naszym uczniom poznać swoje mocne strony, a zniechęceni ocenami szkolnymi, zobaczą rzeczywistą i obiektywną ocenę swoich umiejętności.

    Magdalena Świętochowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s